top of page

Celistvost duše & integrace
stínu

Logo_Schicksalgesetze.png
shutterstock_1140092966.jpg

Integrace temného & zlatého stínu

To, co hledáš, hledá vždy tebe. Bohatství, které hledáš, hledá stejně tak i tebe. Tvůj zlatý i temný stín jsou ve skutečnosti (za možná zatím nerozkrytými závoji pokřiveného vnímání) tvými největšími poklady, které jsou okamžitě připraveny k vyzvednutí. Otázkou zůstává: Jsi připraven/a přijmout veškeré bohatství, které ti plně náleží a které je tvým vrozeným právem? Pokud ano, pak patříš k těm, kteří přišli na tuto Zemi žít skutečně naplněný život v neomezené hojnosti po všech stránkách!

Když mluvíme o stínu ve spirituálně-psychologickém smyslu, máme na mysli následující. C. G. Jung použil termín stínu k tomu, aby popsal aspekty nevědomé mysli, které jsme odmítli, popřeli v sobě, vytěsnili nebo s nimi nechtěli mít nic společného.

Avšak ne všechno, co se na první pohled jeví jako něco, s čím nechceme mít nic společného, je špatné. Stín se může stát ideálně naším nejlepším přítelem a zdrojem, a nebo může pracovat proti nám. Volba je na nás, jak se rozhodujeme zacházet se silami naší přirozenosti.

 

Je potřeba si především uvědomit, že temným stínem není myšleno nic negativního, zlého, ale jednoduše všechny části nás, které jsou nekompatibilní s tím, kým si aktuálně myslíme, že jsme a proto nejsme schopni přímo konfrontovat, podívat se tomu zpříma do očí a čekají na své osvětlení a integraci. Nehledě na to, že kromě temného stínu existuje totiž ještě tzv. zlatý stín, který se týká našich skrytých talentů, božské síly, naší oslňující krásy a geniality!

Nálepky typu tohle je "špatné", tohle je "dobré" nemají nic společného s objektivní realitou, ale vše s naším vnímáním. Proto je možné všechny konflikty vyřešit pouze u sebe, nikoli tím, že se budeme snažit napravovat někoho druhého nebo svět, kteří jsou pouze zákonitou projekcí našeho niterného vnímání a aktuálně nastaveného mindsetu - systému přesvědčení, neuzdravených strachů, míry integrace právě zastíněných aspektů naší přirozenosti, míry uzdravení traumat, emočního těla atd. 

Řešením je tedy vždy narovnání si vlastního vnímání, což je v naší moci a to je ta nejlepší zpráva, která pro nás otevírá zcela nové možnosti, jak spolehlivě (z)měnit svůj život k lepšímu.  

Oblíbené produkty z našeho e-shopu

bottom of page